O divadelní Kvasce zatím nemluvím

25. června 2008 v 17:57 | B.A.R.Č.A. |  Články & Novinky
Praha - Nedávno vydala Lucie Vondráčková nové album s názvem Fénix. Po křtu aleneodpočívá a hned se vrhá do další práce.
Po prázdninách bude mít premiéru muzikál Dana Landy Touha. Ten z filmové verze, promítané pod názvem Kvaska, na divadelní prkna převede manželka zpěváka, režisérka Mirjam Landa.
Lucie v něm opět ztvární hlavní roli. O tom, jak se na ni připravuje, zatím nechtěla nic prozradit.
Na jevišti bude muzikál samozřejmě vypadat trochu jinak než v divadle, přibyla například spousta tancování.
"Zatím zvolna pilujeme s Pavlem Strouhalem choreografie. Premiéra je až v září, takže nejintenzivnější práce nás čeká o prázdninách," řekla zpěvačka.
Click na celý článek...!

Co pro vás znamená nové album?
Je na něm energie, maximální soustředění všech, životní zkušenosti a vztahy kterými si holka jako já projde za dva roky...prostě život
Co navíc posluchačům nabízí?
K sedmnácti písničkám dostanou ještě jedno CD jako perfektní taneční bonus s remixy. Chci, aby se lidem dobře poslouchala v autě, na parketě i ve sluchátkách.
Podle čeho si vybíráte spolupracovníky? Třeba texty jsou taková velice osobní záležitost, nelze je svěřit jen tak někomu.
V písničce mě musí něco emotivně zasáhnout. V tom je její obrovská síla. Když se to nestane, vím, že není pro mě. Každá z písní potřebuje naprosto individuální přístup. Podle toho vybírám i lidi, se kterými se chci potkat a kterých si vážím. Tolerantní k žánrům a otevřené k nacházení nových cest.
Na co jste se při práci na novém albu soustředila nejvíc?
Chci mít na desce pestrost. Aby se posluchači těšili na každou věc a v průběhu doby, kdy Fénixe poslouchají, si zamilovávali různé písničky.
Na křtu bylo extrémní horko, někdo v sále při vašem vystoupení naměřil 40°C.
Deska vznikla fyzicky teprve těsně před křtem, takže se pak během té atmosféry žárem málem vzňala. Asi proto. Ale je to Fénix, takže má sílu jít přes překážky.
Čím se vlastně inspirujete? Jakou hudbu v současnosti sama nejraději posloucháte?
Hodně mě letos ovlivnily cesty do zahraničí. Byla jsem s Intactem dost často v Londýně a sledovala co se děje. To je vždycky inspirativní.
A co vás ovlivnilo nejvíc?
Nejvíce vás samozřejmě ovlivní lidi, se kterými se potkáte a lásky, kterými si projdete. Všechno si pak na cédečku můžete odžít znovu.
Ve filmu Last holiday, který jste točila s režisérem Wangem, máte dialog s Queen Latifah. Mluvily jste spolu i mimo kameru?
Mluvily. A řekla jsem jí, jak moc se mi líbila v Chicagu.
Tam ale moc prostoru nedostala, původně ji nedali ani na plakát.
Což je myslím škoda... Přesto všechny pěkně převezla. I jsem jí to řekla. Ale to jsem si troufla až potom, co jsme dotočily náš dialog.
Proč až pak?
Bála jsem se, že jí to všechno pokazím. Byla hrozně soustředěná na práci. Současně s natáčením pracovala na druhém CD. Na druhé straně jsem zase viděla, že i takoví machři jako je ona, jsou někdy nervózní. A to mi prostě přišlo sympatické.
Jak hodnotíte svůj pobyt v Anglii? Věděli vaši spolužáci, kdo v Česku jste?
Moc ne. Byla jsem tam za studentku a všichni mě tak brali. Ale tady u nás to je podobné. Celou dobu jsem studovala a jezdila do školy metrem a tramvají. To mě baví. Jste všude včas a ještě potkáte spoustu prima lidí. Máte čas na čtení a vymyslíte spoustu drobností.
Jak jste v Anglii trávila volný čas?
Dělala jsem výlety, chodila jsem na dost dlouhé "štreky". A když už jsem měla pocit, že nemůžu, sedla jsem si do parku a bylo. Víte, jsem asi celkem kliďas, jdu si tak krok za krokem, ve všem.
*Zdroj: bleskove.aktualne.centrum.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♫M!ShUlQ@♫ ♫M!ShUlQ@♫ | Web | 27. června 2008 v 14:02 | Reagovat

Na tu kvasku jedu jako na ten muzikál.. doufám že to bude super..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.