Lucie Vondráčková o své roli v novém českém hororu

29. července 2008 v 16:11 | barush-qaa
Autor: Lucie Ulmanová


Herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková se stále více prosazuje na filmovém plátně. Nedávno byl představen film Bathory režiséra Juraje Jakubiska, ve kterém má jednu z menších rolí. Nyní herečka natáčí nový český horor s názvem Labyrint, jenž má oproti Jakubiskovu rozpočtu tři sta milionů rozpočet "pouhých" deset milionů.

Jak jste se k roli hlavní hrdinky Renaty dostala?
Dostala jsem od Tomáše Houšky a Martina Kotouče scénář a ten se mi hodně líbil. Je to asi dva roky zpátky. Tomáš pak hledal kluky do hlavních rolí. Tak jsem mu doporučila představení Údolí včel, kde hraje Honza Zadražil. Byl v té roli vynikající, takže tu roli dostal. Základní čtveřici tvoří ještě Martin Zbrožek a Mary Coronado.

Mohla byste Renatu nějak popsat?
Když jí něco vrtá hlavou, tak se pustí do pátrání. Hledá stopy, čte, pátrá po detailech, které nezapadají do hádanky, nikdy se nevzdává.

Prý se tak trochu situujete do role novinářky?
Renata má novinářský myšlení a jsem si jistá, že po dotočení filmu si novinařinu dostuduje. Pokud přežije.

Jde o thriller. Je to první film tohoto žánru, ve kterém hrajete?
Jo. Mám ráda žánrově čisté projekty. Zkusila jsem si drama Ta třetí, romantickou komedii Last Holiday, muzikál Kvaska, teenager komedii Snowboarďáci. Práce na každém z těch žánrů je jiná. Jak v herectví, tak ve svícení, v kameře. To mě baví studovat a pozorovat.

Podstatná část filmu Labyrint se natáčí ve Znojmě v podzemí, kde je kolem 12 kilometrů podzemních chodeb, nemáte strach, že na vás padne třeba nějaká chmura tím, že nebudete skoro vůbec venku na denním světle?
Já mám takové pidiprostory ráda. Nevadí mi to. Je to asi tím, že už osm let bydlím v jednom z nejmenších bytů, který si můžete představit. Ale pro jednu holku se 168 centimetry to je akorát. Do těch chodeb se těším. Mám ráda tajemství a bludiště.

Natáčení na Vinohradech se často protáhlo dlouho do noci. Jste na to jako herečka zvyklá?
Nebylo to tak strašné. Noček bylo málo. Ale nedávno jsme točili Strážce duší a tam bylo vlastně jenom noční natáčení. Nemohla jsem pak dlouho v noci spát. Byla jsem jako sova. Tak jsem radši chodila ven s kamarády a tancovat. A taky jsem zas konečně přečetla hodně knížek.

A jak to máte v osobním životě vy, bojíte se ráda?
Hodně se lekám. Dabuji často thrillery. Třeba Drew Barrymoreovou ve Vřískotu nebo hlavní hrdinku v Domě voskových figurín. To mě hodně baví. A pamatuji si, že když jsem viděla Záhadu Blair Witch, přála jsem si jednou něco tak promakaného taky natočit.

Takže máte ráda horory?
Mám ráda psychothrillery. To je přesně Labyrint.

Nedávno byl představen film Bathory, kde jste si zahrála jednu z rolí. Jak se vám natáčelo s Jurajem Jakubiskem?
Točila jsem s panem Jakubiskem už potřetí. Našel si mě do filmu Nejasná zpráva o konci světa, když mi bylo šestnáct. Pamatuji si, že když jsem šla tehdy na konkurz a povídání s ním, měla jsem pocit, že to je pro mě z nějakého důvodu moc důležité setkání. Ale v životě by mě nenapadlo, že spolupráce bude tak dlouhodobá.

Nebylo vám líto, že vaše hrdinka v Bathory zemřela?
No, my natočili ještě jeden konec. Takže v třídílném seriálu, na který bude Bathory rozdělen, to se mnou dopadne trošku jinak.

Máte pocit, že jste teď víc herečka než zpěvačka?
Moje poslední album Fénix je teď nádherně úspěšné, takže jako zpěvačka si lebedím. Ty písničky jsou fakt detailně propracované a práce na Fénixovi nám zabrala dva roky. A hereckých příležitostí mám v posledním půlroce víc než jindy za dva roky. A hodně se mi líbí, jaké role mám možnost hrát. Režiséři už vědí, kam mě zařadit. Takže se mi plní sny na obou frontách.


*Zdroj:denik.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.