Lucie Vondráčková umí překvapit

30. července 2008 v 13:49 | barush-qaa
Diváky chce režisér oslovit žánrem, který v českém prostředí zatím není příliš obvyklý. "Nazačátku byl pocit, vize, představa. Uvědomil jsem si, že tady horor nikdo nedělá. Většina českých filmů jede v nějakých kolejích, jsou si podobné. Možná je to divácky i produkčně úspěšné. Možná udělám ´krok vedle´, ale nechci chodit po cestách, kde šel někdo přede mnou, a raději si natluču," uvedl.

Postavu hlavní hrdinky Renaty ve filmu ztvární Lucie Vondráčková. Podle režiséra diváky hodně překvapí. "Není to Lucka, jak ji znají," uvedl.

Nedostudovaná novinářka Renata si podle scénáře najde spolubydlící, Jihoameričanku Kiaru. V závěru jednoho večírku zmizí Renatina kolegyně a od té doby se v domě začnou dít zvláštní věci. Ve sklepě za podivných okolností umírá stará sousedka, Renatu, která točí dokument o partičce podivných mystiků, začnou pronásledovat dvě tajemné postavy, Kiaru v noci budí noční můry.

"Renata je holka, která nemá z ničeho strach, i když by měla mít. Jsou tam divné věci, které se jí stávají. Líbí se mi ale, že se nevzdává. Má ráda novinařinu. Jde po těch kauzách, chce vědět, proč se ty věci dějí. Já jsem vlastně také trochu taková," řekla Vondráčková. Podle ní v české filmové produkci chybí psychothriller jako žánr. "Rozhoduji se pro projekty, které jsou mi v žánrovosti jasné. Žánrové věci mi vyhovují a já jako herečka vyhovuji jim," řekla o svém přístupu k roli. Podle ní půjde o film zejména pro mladé lidi. "Je to generační záležitost a bude to film, který generačně vypovídá," uvedla.
*Zdroj: tyden.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.